• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular


HAFTALIK TOPLANTIMIZA DAVET

01.04.2019 Pazzartesi sabah saat 9.00 da Ankara geneli tüm Motorcu iki teker sevdalı kardeşlerimizi Gerçekleştirmiş olduğumuz Haftalık Toplantımıza davet ediyoruz.

Yer: Halk Ekmek Fabrikası nın Pastahane bölümünde


Federasyonumuza ait resmi web sitemiz hizmete girmiştir. Lütfen sitemize üye olarak desteklerinizi bizlerden esirgemeyiniz.

Saygılarımızla

Yönetim kurulu


SABAH KAHVALTISI
- - - - - - - - - - - - - -
13.03.2019 çarşamba sabah saat 9.00 da Ankara geneli tüm Motorcu iki teker sevdalı kardeşlerimizi toplu kahvaltıya davet ediyoruz.

Buluşma noktası:  BATIKENT GİMSA önü saat 9.00 da toplantımıza Yenimahalle belediye başkanı FETHİ YAŞAR da teşrif edecektir.

Tüm Ankara motorcuları davetlidir.
Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu Başkanı 

Çağdaş Yavuz


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.Duyuru

Keçiören öncü dönerde çalışan arkadaşımız ismail gökdere baypas ameliyatı sonrası kalp krizi geçirerek gülhane hastanesinde yoğun bakıma alınmıştır pazartesi günü büyük bi ihtimal bir aksilik olmazsa yoğun bakımdan çıkacaktır pazartesi akşamı tüm anadolu motorsikletli kuryeleri ile birlikte mesai bitimi saat 22.00 de toplanıp geçmiş olsun ziyaretine gidilecektir bütün motorsikletli kuryelerimizi ziyarete teşfik etmesini bekliyoruz buluşma noktası gülhane hastanesi refik saydam caddesi otopark girişidir


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8979   5,9085
EURO 6,5412   6,5530
       
Özlü Sözler
Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 43
Dün: 42
Toplam: 20588
Şirketlerin Eleman Alımında ve Çalıştırılmasındaki Görevleri Nelerdir?

İlk olarak şirketlerin eleman alımında ve çalıştırılmasındaki görevleri nelerdir, bunları belirleyelim,

1-İşe alım; İşe alınacak personel mutlaka bazı kriterleri (sağlık raporu,sicil kaydı, ikametgah adresi vs..) karşılamalı, A2 sürücü belgeli olmalı, yapılacak mülakattan geçer not almalı ve referanslı olmalıdır.Bu kriterler hem işveren, hem de mesai arkadaşlarının huzuru ve morali için oldukça önemlidir.

2-Yasal güvence; İşe alınan personel sahadaki görevine çıkmadan önce, mutlaka sigortalanmalıdır. Bu önemli konuya gereken özeni göstermeyen şirketlerden bir çoğu, maddi manevi kayba uğramıştır. Sektördeki acı örnekleri fazlasıyla mevcuttur.

3-Gerekli techizat;(mutlaka olması gerekenler) Koruyucu ve gerekli kalite standartlarını sunan elbise, yağmurluk, kaliteli tam korumalı, kapalı kask ve diğer (bot, eldiven, mont pantolon vs.) koruyucu ekipman.Unutulmamalıdır ki,bu ekipmanlara yapılan yatırım,hem manevi yönden,hem de oluşacak iş kaybı yönünden,gelir/gider dengesi hesaplandığında ek bir masraf değil, sağlıklı ve mutlu personelden daha verimli hizmet alınması demektir ki,uzun vadede düşünüldüğünde, kendisini kısa sürede amorti ettiği gözden kaçmayacaktır.

Maalesef sektördeki en eski ve ciddi firmalar bile bu konuya gereken özeni yeterince göstermemekte, kalitesiz ve ucuz malzemeye yatırım yapmakta, hem personelini tehlikeye atıp, hem de sorumluluk altına girmektedir.

4-Eğitim; İşe alınacak personel mutlaka gerekli eğitimden geçirilmelidir. İnsan ilişkilerine, müşteri ilişkilerine, trafikteki diğer hak sahiplerine olan sorumluluklarına dair eğitilmeli, iyi olmayan imajın düzeltilmesinde azami gayret gösterilmelidir.

5-Teknik destek; Kurye arkadaşlarımız büyük ölçüde yüzde 50 prim sistemiyle çalışmaktadır. Dolayısıyla motosikletinin bakım masrafları da onlara aittir. Çok fazla kilometre yapmaktan dolayı sürekli motosikletleri arıza yapmakta, en olmadık yerlerde ve zamanlarda yolda kalabilmektedirler. Bunu önlemenin yolu düzenli olarak bakım yaptırmaktan geçer ki, işte burada şirket bir servisle anlaşabilir, fiyatlar da azami indirimi sağlayabilir, bakiyeyi taksitlendirebilir, hem kendisi, hem de kurye arkadaşımız, iş kaybından dolayı maddi kayba uğramaz. Nereden bakarsanız oldukça pratik ve karlıdır.

6-Doğru işe yönlendirme,emek/kazanç ilişkisini gözetme,en az riskle,en iyi kazancı sağlama. Malesef işte burada haksız rekabetten, sektörün ve kuryelerin bir çatı altında toplanamamasından kaynaklanan zorluklar söz konusu.

7-Hak edişlerin zamanında ödenmesi; Mutlu ve verimli personel, ancak hak ettiğini tam ve zamanında alan personeldir,ve başkada söze gerek yoktur.

Kuryelerin görevleri neler

Peki motosikletiyle kuryelik yapan veya yapmak isteyen arkadaşların görevleri nelerdir:

1-Bu işi yapan ve yapmak isteyenlerin ilk yapması gereken, A2 ehliyet sahibi olmak ve motosiklet kullanmayı bilmektir.

2-İş kanunlarını öğrenmek, işe giriş yaparken kanuni haklarıyla ilgili sözleşme yapmak ve sosyal güvence altına alınmak(SSK,hayat sigortası vs.).

3-Şirketlerin vermekle mükellef olduğu motosiklet elbisesi ve koruyucu diğer ekipmanların kalitesine dikkat etmek, mümkünse bu konulara riayet eden ve gereken özeni gösteren şirketleri tercih etmek.

4-Sektörel eğitim talebinde bulunmak, insan ve müşteri ilişkilerine özen göstermek, sorunlara analitik yaklaşmak ve asla tek başına problem çözmeye kalkmamak.

5-Tüm bu şartlara haiz olduktan sonra işbaşı yapmak ve sabırlı olmak. Bir gönderirin 5 dakika geç gitmesinin, trafikte yaşanacak herhangi bir (kaza demeye dilim varmıyor) olumsuzluktan dolayı hiç gitmemesinden daha iyi olduğunun bilinciyle hareket etmek.

6-Trafikteki diğer hak sahiplerinin haklarına saygılı olmak, bozuk olan imajın düzelmesine katkıda bulunmak. Kapısı açık kalmış bir otomobil sürücüsünü, bu konuda uyarmak bile bu konuda kalplerde oluşan bazı olumsuz düşünceleri tersine çevirecekdir.(tecrübe ile sabitdir).

7-Personeli yönlendiren operasyon birimi ile tam koordineli çalışmak, iş emrini doğru anlamak,tekrardan kaynaklanan vakit kaybını asgariye indirip, kazanılan süreyi trafikteki riskleri azaltmakta kullanmak.

8-Gün içinde tatlı bir gülümsemeyi müşteriden ve teslimat yapılan insanlardan esirgememek. Oluşacak empatinin ve nihayetindeki sinerjinin farkına ve keyfine varmak.

9-Kılık kıyafet ve temizliğe özen göstermek, motosiklet bakımlarını ihmal etmemek, yedek parçada mümkün olduğunca kaliteli ve orijinal parça kullanmak.

10-Başıboş olan bu sektörün bir çatı altında toplanması için atılacak adımlarda katılımcı olmak, teşvik edici olmak, üretken olmak.

11-Ve yoğun geçen bir iş gününden sonra mutlaka ama mutlaka istirahata özen göstermek, bir sonraki güne dinç ve sağlıklı başlamak.


Okunma Sayısı: 199


3.95.139.100
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Recep aktas
Federasyonumuz vatana millete motorlu kurye kardeslerimize hayirli ugurlu olsun birligimiz ve beraberligimiz daim olsun

serdar adiltürk
Hayırlı ugurlu olsun allah utandırmasın

sinan ölçü
Federasyonumuza Ait Resmi Web Sitemiz Yayına Girmiştir. Tüm Motosikletli Kurye Arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun Saygılarımla Sinan ÖLÇÜ Genel Sekreter


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top