• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular


HAFTALIK TOPLANTIMIZA DAVET

01.04.2019 Pazzartesi sabah saat 9.00 da Ankara geneli tüm Motorcu iki teker sevdalı kardeşlerimizi Gerçekleştirmiş olduğumuz Haftalık Toplantımıza davet ediyoruz.

Yer: Halk Ekmek Fabrikası nın Pastahane bölümünde


Federasyonumuza ait resmi web sitemiz hizmete girmiştir. Lütfen sitemize üye olarak desteklerinizi bizlerden esirgemeyiniz.

Saygılarımızla

Yönetim kurulu


SABAH KAHVALTISI
- - - - - - - - - - - - - -
13.03.2019 çarşamba sabah saat 9.00 da Ankara geneli tüm Motorcu iki teker sevdalı kardeşlerimizi toplu kahvaltıya davet ediyoruz.

Buluşma noktası:  BATIKENT GİMSA önü saat 9.00 da toplantımıza Yenimahalle belediye başkanı FETHİ YAŞAR da teşrif edecektir.

Tüm Ankara motorcuları davetlidir.
Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu Başkanı 

Çağdaş Yavuz


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.Duyuru

Keçiören öncü dönerde çalışan arkadaşımız ismail gökdere baypas ameliyatı sonrası kalp krizi geçirerek gülhane hastanesinde yoğun bakıma alınmıştır pazartesi günü büyük bi ihtimal bir aksilik olmazsa yoğun bakımdan çıkacaktır pazartesi akşamı tüm anadolu motorsikletli kuryeleri ile birlikte mesai bitimi saat 22.00 de toplanıp geçmiş olsun ziyaretine gidilecektir bütün motorsikletli kuryelerimizi ziyarete teşfik etmesini bekliyoruz buluşma noktası gülhane hastanesi refik saydam caddesi otopark girişidir


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8979   5,9085
EURO 6,5412   6,5530
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey olmaz diyen sürücüden uzak dur.
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 43
Dün: 42
Toplam: 20588
Antalya’da Büyük Operasyon Başladı!

Antalya'da kentin bazı noktalarındaki reklam panolarında ve sosyal medya hesaplarında yer alan "Antalya'da büyük operasyon" yazıları merak uyandırmıştı. Bunun trafikte kapsamlı bir denetimi işaret ettiği anlaşıldı. Bu kapsamda Antalya Valiliği tarafından "Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var" adıyla, motosiklet kullanımında kask takma bilincini arttırmak amacıyla düzenlenecek olan proje start aldı.

Motosiklet kazalarında ölüm oranını en aza indirmek ve kask kullanımı konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla düzenlenecek olan "Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var" projesinin tanıtım toplantısına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Bakan Süleyman Soylu kürsüde yaptığı konuşmada bilançolara temas etti. Soylu, "Dünya Sağlık Örgütünün 2018 Yol Güvenliği Küresel Durum Raporuna göre Trafik kazalarından kaynaklanan küresel can kaybı sayısı 2000-2016 yılları arasında yüzde 17 artmış, ve yıllık olarak 1 milyon 350 bine ulaşmıştır. Dünyada ortalama her yıl 3700 kişi hayatını trafik kazalarından dolayı kaybetmiştir. Dünya'da yaşanan genel ölümlerde 8.sırada trafik kazaları geliyor. 5-29 yaş arası ölümlerde trafik kazaları ilk sırada yer almaktadır. 2018'de dünyada trafikte yaşanan ölümlerin yüzde 54'ünü  savunmasız yol kullanıcıları, iki veya üç tekerlekli araç kullanıcıları oluşturmaktadır" dedi.

Trafik güvenliği konusunun hassasiyetle ele alındığını işaret eden Soylu, geçmiş yıllara göre açıklanan kaza bilançolarında iyileşme olduğunu söyledi. Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:  "Bir trafik kazasında ölenler kadar, sakat kalanlar ve geride kalanların hangi şartlar içinde olduğunu değerlendirmek bizim sorumluluğumuzdur. Ben bunların her birini yaşamış bir insanım. Yakınlarımı farklı farklı hastanelerin morglarından toplayan bir kardeşinizim. Trafik güvenliği konusu ülkemizin yoğun gündeminde dikkat çekmemiş olabilir ancak rakamlara yansıyan olumlu neticeler elde ettik. Olumlu bir trend yakaladık. Hep beraber bunu başardık. 2016 yılında dünyada 100 bin kişide hayatını trafik kazasını kaybedenlerin sayısı ortalama 18 iken, 28 AB ülkesinde ise bu rakam 1'dir. ülkemizde ise 2018 verilerine göre 8,1'dir. 2017'de trafik kazasından kaybettiğimiz insan sayısı 7427'dir. 2018'de bu rakam tam performansımızı ortaya koyamasak da 6675'e düştü. Ben trendlere bakarım. Trend aşağıya doğru indi. 2018-2019 ilk 6 aylık dönemleri kıyaslarsak can kaybında yüzde 35 azalma söz konusudur. Eğer 80 milyonluk bir ülke isek bizim rakamımız bellidir. İlk hedefimiz 4 binin altına düşmektir. Bu yıl tahmin ediyorum ki 5 binler civarında trafik kazasından can kaybımız olabilir

"Buraya heyecanla geldik. Bugüne kadar yaya dahil bir çok konuda adımlar atıldı, mesafe katedildi. Valiliğimizin, motosiklet federasyonumuzun ve tüm sivil toplum kuruluşlarının herkesin ortaya koyduğu anlayış bizim bakışımızı desteklemektedir. Bayram trafiğinde günlük ortalama 20 can kaybımız vardı. Ramazan Bayramı'nda bu rakam günlük 10'a düştü. Rakamlar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Rastgele tedbirler ile bunu başarmadık. Trafik güvenliğinin tüm bileşenlerini aynı anda ele aldık. Trafik güvenliği ile ilgili teknik personel kapasitemizi arttırdık. 2016'da 21 bin 925 olan trafik polisi sayısını 24 bin 270'e çıkardık. Trafik tescil işini notere, ehliyet işini de Nüfus Müdürlüklerine devredince buradaki personelleri sahaya çıkardık. Bu sayıyı 26 bine ulaştıracağız. Jandarma personelinde de artış gerçekleştirdik"

Öte yandan geçtiğimiz yıl ile bu yılın Ocak-Haziran döneminde yapılan denetimlerde  geçtiğimiz yıla göre yüzde 31,5 oranında denetimlerin arttığını söyleyen Soylu, kayıpları azaltmanın yolunun  denetimleri arttırmaktan geçtiğini söyledi.  

KASKIN ÖNEMİ VURGULANACAK

5 Temmuz’da başlayan proje kapsamında, polis ve jandarma ekipleri görev yapacak. İlk etapta sürücülere kask takmanın önemi anlatılacak ve broşür dağıtılacak. 5-7 Temmuz arasında sürücülere gerekli uyarıların yapılacağı projede kamuoyuna "Büyük Operasyon" olarak yansıyan denetimler ise, 8 Temmuz’da yapılacak. Antalya genelinde birçok noktada hayata geçecek proje, Aksu’da da polis ve jandarmanın işbirliğiyle yaklaşık 20 noktada uygulanacak.

 


Okunma Sayısı: 514


3.95.139.100
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Recep aktas
Federasyonumuz vatana millete motorlu kurye kardeslerimize hayirli ugurlu olsun birligimiz ve beraberligimiz daim olsun

serdar adiltürk
Hayırlı ugurlu olsun allah utandırmasın

sinan ölçü
Federasyonumuza Ait Resmi Web Sitemiz Yayına Girmiştir. Tüm Motosikletli Kurye Arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun Saygılarımla Sinan ÖLÇÜ Genel Sekreter


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top